Pokyčiai Čikagos gatvėse

Pastarasias dvi dienas tik Obama. Dabar, nors jau 22:40, sėdžiu dar darbe, ruošiu Naujienų žemėlapį rytojui. Apie nerealias Obamos kalbas. Audra Č sako, kad jei Obama atvažiuos į Lietuvą tai tegu pasako bent vieną iš savo jau pasakytų kalbų. Nes kalbos jo tikrai… apie jo kalbas rytoj NŽ su Ilinojaus universiteto prof. Giedrium Subačium. Bet iš pradžių apie emocijas:

p.s. ačiū Gedui už teisingas gaires. Statau alaus.


 1. Žinok, aš pats pradėjau sirgti už šitą intervą. Man įdomu, ką Subačius pasakys, gal tiesiog atlikau tai tavo rankom ir ausim:)

  Dėl JAV prezidento Lietuvoje. Spėju, kad Busho frazė: “kas taps Lietuvos priešu, taps ir Amerikos priešu“, yra panaši į Obamos repertuarą…

 2. Matai, tu teksto žmogus :). O čia ir svarbiausia, ne pasako, bet kaip. Nors kai Bushas buvo Lietuvoj irgi dar buvo normaliai į jį žiūrima. Gal dar pasaulis buvo kitoks.

  Vienas retorikos specas ir sako, kad visi kiti politikai, burnoj turi mašiną, o jau šitas – tai tikrai balsą. Sako, kad balsą Obama paveldėjo iš savo tėvo; ir dabar kai Kenijos močiutė jo klauso, sako, kad grynas tėvas.

  Obama dabar yra ir pats mėgstamiausias mano mamos personažas. Rimtai.

 3. Net jei būčiau totaliai teksto žmogus, tekstas taip pat ne vien sako KAŽKĄ, bet ir KAŽKAIP. Bet dabar žinosiu, kad kai kitąkart ką nors cituosiu, reiks ir aprašyti intonaciją, kaip žmogus buvo apsirengęs ir t.t.:)

  Anyway, svarbiausia šito komentaro mintį išdėstysiu šioje pastraipoje. Išeina taip, kad audiovizualinės eros žmonės negalėjo išrinkti nieko kito kaip tik žmogų su tikru balsu.

 4. sorry, ne žmogų – personažą:)

 5. O beje, čia diskutuojant, pagalvojau, kad būtų efektas: […] vis labiau kimstančiu balsu apie nesutarimus koalicijoje kalbėjo Kubilius. […]. Kažkodėl mes išmokyti, kad tai jau komentaras. Bet savo fyčeriuose tą sėkmingai daro, pvz, Taimas.

  Bet pastebėjimas geras. Jis labai audialus ir vizualus. Galbūt todėl ir žinomiausias žmog… m, personažas pasaulyje. Bet be skaitmeninio pasaulio toks personažas apskritai nebūtų įmanomas. Nors gal aš klystu…

 6. Fyčeriai, mano galva, kiek kitas žanras. “Time“ ar kitas savaitraštis – vėlgi kiek kita sritis. Beje, savaitraščiai Lietuvoje apskritai galėtų ryškinti savo veidus, kad ir, pavyzdžiui, kurdami unikalų stilių – tokį, kai cituojant kokį nors asmenį visada aprašoma KAIP ji(s) tai darė.

  Ar Obama įmanomas be skaitmeninio pasaulio – atskira tema blogo įrašui. Trumpai tariant, intuityviai skiriu du aspektus: ar įmanomas dabartinis mūsų pasaulis be skaitmens ir atvirkščiai.

 7. p.s. manau, būtų jėga, jei nuorodos į “Skaitmeninus žodžius“ ir “Parduotuvę“ ryškiau lįstų į akis, t.y. kabėtų kur nors viršuje, o ne taip nepelnytai nukištos į kampą.
Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


 • Archyvai

 • viktoras taškas jakovlevas eta gmail taškas com
 • Creative Commons

  Turinys yra Creative Commons, jeigu nenurodyta kitaip


%d bloggers like this: